Miłośników polskiej kuchni zapraszamy na nasze specjały…

Szczycimy się bardzo bogatym wyborem potraw kuchni szlacheckiej oraz wędlin z Regionu Kurpi i Mazowsza, przygotowywanych tradycyjnymi sposobami. Możecie Państwo skosztować u nas szynki pieczonej Po Szlachecku, szynki pieczonej w chlebie, pieczeni z sarny, z jelenia i dzika, szynek i baleronów oraz polędwic wieprzowych i wielu innych specjałów z naszego regionu.
Do przepysznych potraw serwujemy najróżniejsze sosy zimne, jak również chleb z naszej piekarni, przygotowany na naturalnym zakwasie, w dzieży lipowej, a następnie pieczony na liściach chrzanu, tataraku czy dębu. Na zamkowych stołach goszczą także rozmaite ryby, takie jak faszerowany szczupak, smażone lub duszone w sosach sandacze czy jesiotry i sumy. Nie brak też dań z dziczyzny i leśnego runa.

Z kolei nasza cukiernia przyrządza najróżniejsze ciasta. Od wielkanocnych mazurków, bab piaskowych, tiulowych, poprzez różnego rodzaju serniki, makowce, keksy, pierniki, ciasta drożdżowe, maślane ciasteczka, aż po torty śmietanowe lub czekoladowe z marcepanem.

Serdecznie i z polską gościnnością zapraszamy, zatem do naszego zamku w myśl polskiego przysłowia: „Gość w dom, Bóg w dom”.
 

Jaka byłaby polska kuchnia, gdyby nie bogata historia kraju?

Burzliwe dzieje Polski, której granice zmieniały się na przestrzeni wieków, a także silne oddziaływania krajów ościennych odcisnęły swoje piętno na naszej rodzimej tradycji kulinarnej. Widać w niej wpływy rosyjskie, niemieckie, austriackie, żydowskie, francuskie i litewskie. Polacy zawsze chętnie włączali do narodowej kuchni to, co najlepsze. Niemniej jednak dzięki naszemu przywiązaniu do własnych korzeni polska kultura kulinarna zdołała przetrwać, choć podobnie jak w kuchniach innych państw drzemie w niej wiele różnorodnych i unikatowych smaków, których nie wolno skazać na zapomnienie. Smaki te, właściwe staropolskiej kuchni myśliwskiej, szlacheckiej, ziemiańskiej czy kresowej, staramy się w naszym zamku Państwu przypomnieć.

Kuchnia polska jest przecież jedyna w swoim rodzaju. W jakiej innej, bowiem kuchni narodowej stałyby się specjałami: barszcz ukraiński, chłodnik litewski czy ruskie pierogi?

Kuchnia polska, czyli to, co u nas najsmaczniejsze…

Wyroby Własne
 • dompolonii - Wielkanoc na Zamku Wielkanoc na Zamku Cena od 300 zł /os.
 • dompolonii - Lekcja savoir vivre\'u. Lekcja savoir vivre\'u. Cena od 43 zł /os.
 • dompolonii - Zielona Szkoła w Zamku Zielona Szkoła w Zamku Cena od 68 zł /os.
 • dompolonii - Konferencje w Zamku. Konferencje w Zamku. Cena od 320 zł /os.
 • dompolonii - W podróży służbowej W podróży służbowej Cena od 170 zł /os.
 • dompolonii - Romantyczna Rocznica Ślubu Romantyczna Rocznica Ślubu Cena od 480 zł /os.
 • dompolonii - Oferta dla Nowożeńców Oferta dla Nowożeńców Cena od 325 zł /os.
 • dompolonii - Prezent dla Rodziców Prezent dla Rodziców Cena od 495 zł /os.
 • dompolonii - Z wizytą w XV w. Zamku Z wizytą w XV w. Zamku Cena od 285 zł /os.
 • dompolonii - Aktywnie przez życie Aktywnie przez życie Cena od 475 zł /os.
 • dompolonii - Samo zdrowie Samo zdrowie Cena od 195 zł /os.