Wspólnota Polska

Hotel Zamek Pułtusk

"Brama Zamku Pułtuskiego na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza"

O Hotelu

Hotel w zamkowych murach. Zamek i Podzamcze. Powiew szlacheckiej przeszłości…
Na wzgórze zamkowe prowadzi brukowany trakt wiodący do głównej bramy strzeżonej przez dwie baszty. Spotkacie się tu Państwo z pasjonująca historią, odetchniecie szlacheckim klimatem, skosztujecie wybornej i urozmaiconej kuchni staropolskiej.

Otwieramy przed Państwem szeroko zamkowe podwoje.

Historia

O niepowtarzalnym charakterze naszego hotelu decyduje historia zamku, w którego murach się mieści. Zamek przetrwał między innymi wojny z Zakonem Krzyżackim, potop szwedzki, rozbiory i dwie wojny światowe. Zdarzało się , że bywał niszczony podczas wojen, za każdym razem był odbudowywany.
Obecnie zamek w Pułtusku, w którym znajduje się nasz hotel, jest własnością Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Ta dawna rezydencja biskupów wraz z przyległymi terenami została przekazana na Dom Polonii decyzją rządu z 27 lipca 1974r. Zamek odbudowano w stylu renesansowym i uroczyście otwarto jego podwoje 16 lipca 1989r.

Bon Turystyczny

U nas zrealizujesz Bon Turystyczny.

Hotel Zamek Pułtusk*** Dom Polonii honoruje bony turystyczne, które zostały zatwierdzone i wprowadzone przez Ministerstwo Rozwoju.

 

Pomoc Polakom z Ukrainy

POMOC POLAKOM Z UKRAINY

Projekt "Pomoc Polakom z Ukrainy" finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022 , jest skierowany do Polaków, posiadaczy Karty Polaka i członków ich najbliższej rodziny z Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce od dnia 24.02.2022r., z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy.

PROJEKT JEST WSPÓŁORGANIZOWANY PRZEZ TRZY ORGANIZACJE POZARZĄDOWE:
Fundację Wolność i Demokracja
Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie"
Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

Szczegóły dostępne pod linkiem;

http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci.php?id=7987.