Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Państwa do skorzystania z gościny w hotelu w pułtuskim zamku.
Pragniemy zachęcić Państwa do przyjazdu do nas tym bardziej, że sam Pułtuski i jego okolice też mają wiele do zaoferowania. Można tu spędzić ciekawie i pożytecznie, a także bardzo atrakcyjnie niejeden weekend! To idealne miejsce na wyjazd rodzinny lub wypad z przyjaciółmi. A oto kilka powodów, dla których warto tu się wybrać.

Atrakcje Regionu
Po pierwsze, najdłuższy rynek w Europie czytaj więcej »

Po pierwsze, najdłuższy rynek w Europie czytaj więcej »

Rynek w Pułtusku mierzy prawie 400 m długości. Jest to najdłuższy brukowany rynek w Europie.Wokół niego przycupnęły zabytkowe kamieniczki z XVIII i XIX wieku, nadające niepowtarzalny urok temu miejscu. Na jednej z kamienic (Rynek 27) wisi tablica informująca, iż w latach 1854-1864 mieszkał w niej Wiktor Gomulicki. Kilka domów dalej stoi kamienica, w której gościł w roku 1806 sam Napoleon Bonaparte.

Strona oficjalna Pułtuska »

Muzeum Regionalne czytaj więcej »

Muzeum Regionalne czytaj więcej »

Siedziba muzeum mieści się w wieży ratuszowej. Zdecydowana większość jego zbiorów wiąże się z historią Pułtuska. Są to przede wszystkim zabytki pochodzące z wykopalisk archeologicznych, ale także różnego rodzaju dokumenty i mapy. Pułtuskie muzeum słynie w Polsce, a nawet i w świecie z pięknego okazu meteorytu - to jedna z jego większych atrakcji. Ze względu na miejsce upadku meteorytowi nadano nazwę „pułtuski”. Spadł on bowiem w okolicy Pułtuska 30 stycznia 1868 roku.

Bazylika kolegiacka Zwiastowania NMP czytaj więcej »

Bazylika kolegiacka Zwiastowania NMP czytaj więcej »

Kolegiata p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny  to perła architektury z polowy XV w. Rozbudowana w połowie następnego stulecia, wyróżnia się charakterystycznym renesansowym sklepieniem, zwanym pułtuskim. Rangę kolegiaty podniosło odkrycie na nim w 1994r. renesansowych polichromii.

Strona oficjalna Bazyliki w Pułtusku »

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich czytaj więcej »

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich czytaj więcej »

Cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej poległych w czasie II wojny światowej zlokalizowany jest w Kleszewie. Budowę mauzoleum rozpoczęto w 1948 roku, a zakończono w 1949 r. Obiekt zajmuje obszar 21 000 m². W części głównej centralny punkt stanowi glorieta wykonana z granitu i piaskowca. Na cmentarzu znajduje się 369 mogił zbiorowych i 85 indywidualnych. Spoczywa w nich 16 643 żołnierzy i oficerów Armii Radzieckiej.

Kuźnia Kurpiowska czytaj więcej »

Kuźnia Kurpiowska czytaj więcej »

W Pniewie niedaleko Pułtuska działa Stowarzyszenie Puszcza Biała - Moja Mała Ojczyzna. Miejscem spotkań jego członków jest Kuźnia Kurpiowska. Stowarzyszenie to prowadzi działalność na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu, kultywuje tradycje Białej Puszczy Kurpiowskiej.

Muzeum Romantyzmu czytaj więcej »

Muzeum Romantyzmu czytaj więcej »

W położonej w niewielkiej odległości od Pułtuska Opinogórze działa Muzeum Romantyzmu. Otwarto je w 1961 roku w odbudowanym neogotyckim pałacyku. Zgromadzono tam pamiątki związane z rodziną Krasińskich, a szczególnie z jednym z trzech wieszczów romantycznych, Zygmuntem Krasińskim. Muzeum Romantyzmu zajmuje uroczy kompleks pałacowo-parkowy.

Strona oficjalna Muzeum Romantyzmu w Opinogórze »

Muzeum Szlachty Mazowieckiej czytaj więcej »

Muzeum Szlachty Mazowieckiej czytaj więcej »

W Ciechanowie warto niewątpliwie odwiedzić Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Choć dopiero od 1990 r. gromadzi zbiory z myślą o stałej ekspozycji poświęconej szlachcie mazowieckiej, można tam znaleźć wiele interesujących i różnorodnych obiektów związanych z historią ziemi ciechanowskiej. Muzeum organizuje również wiele atrakcyjnych imprez, takich jak koncerty, spotkania z ludźmi ze świata kultury i polityki, z historykami oraz różne wystawy czasowe.

Strona oficjalna Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie »

Puszcza Biała czytaj więcej »

Puszcza Biała czytaj więcej »

Wielką atrakcją regionu jest niewątpliwie Puszcza Biała. To obszar leśny ciągnący się od Pułtuska po Ostrów Mazowiecką. Malowniczo położona puszcza oraz tereny nad rzeką Narew do dziś stanowią cenną ostoję dla wielu coraz rzadziej spotykanych roślin i zwierząt.

  • dompolonii - Andrzejki na Zamku. Andrzejki na Zamku. Cena od 130 zł /os.
  • dompolonii - Lekcja savoir vivre Lekcja savoir vivre Cena od 49 zł /os.
  • dompolonii - Konferencje w Zamku. Konferencje w Zamku. Cena od 360 zł /os.
  • dompolonii - Z wizytą w XV w. Zamku Z wizytą w XV w. Zamku Cena od 285 zł /os.
Klauzula informacyjna